Pierwsza tura Ścieżek Kopernika na UwB podsumowana

Data wydarzenia 25-05-2018

72 uczniów podlaskich szkół średnich (z Białegostoku i Augustowa) wzięło udział w I turze projektu „Kryminalne zagadki Kampusu UwB”. Dziś, w siedzibie Wydziału Prawa, miało miejsce jej podsumowanie. Uniwersytet w Białymstoku dostał na realizację zadania ponad 220 tys. zł z ministerialnego programu Ścieżki Kopernika 2.0.

Dzięki dotacji uczelnia zorganizowała młodym ludziom ciekawe, interdyscyplinarne zajęcia. Blok obejmował w sumie 49 godzin.

- Wszystko miało formę naukowej przygody. Uczniowie rozwiązywali zagadkę śmierci profesora w kampusie uniwersyteckim. Wiedzę potrzebną do wytropienia sprawcy zbrodni zdobywali na zajęciach z prawa, przeprowadzali analizę śladów w chemicznych i biologicznych laboratoriach – opowiada dr Anna Jurczuk, koordynatorka projektu.

Realizacja dwuletniego projektu rozpoczęła się w sierpniu 2017 roku. W sumie weźmie w nim udział 144 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nabór kolejnej grupy rozpocznie się we wrześniu 2018 r.

Partnerem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, który pomógł m.in. przy promocji projektu.