Podsumowanie projektu „Kryminalne zagadki Kampusu UwB” na Wydziale Prawa

Data wydarzenia 08-05-2019

7 maja 2019 roku w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbyło się podsumowanie realizacji projektu „Kryminalne zagadki Kampusu UwB". Uczelnia otrzymała na ten cel w ramach konkursu NCBR w programie „Ścieżki Kopernika 2.0” ponad 220 tys. zł. Realizacja dwuletniego projektu rozpoczęła się w sierpniu 2017 roku, wzięło w nim udział 144 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Dzięki dotacji uczelnia mogła zorganizować młodzieży ciekawe, interdyscyplinarne zajęcia, na które składały się dwa bloki tematyczne:
– Zajęcia warsztatowe  z zakresu I Modułu edukacyjnego: „Zagadka Kryminalna”,
– Zajęcia laboratoryjne w ramach II Modułu edukacyjnego: „Młodzi agenci w laboratoriach Instytutów Biologii i Chemii".

W drugiej turze „Kryminalnych zagadek Kampusu UwB” wzięło udział 72 uczniów z podlaskich szkół średnich (m.in. z Białegostoku, Augustowa, Moniek i Sokółki). Partnerem projektu był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, który pomógł m.in. przy promocji projektu.