Pomożesz Agatce? Charytatywny kiermasz ciast w Instytucie Chemii UwB

Data wydarzenia 16-12-2016
W Instytucie Chemii UwB trwa akcja Świąteczna Akcja Charytatywna - Słodka Pomoc Agatce. Studenci i pracownicy zbierają pieniądze dla konkretnej osoby - jest nią Agatka, która ma stwierdzone porażenie mózgowe, torbielkę na móżdżku oraz zaburzenia w obrazie EEG mózgu. Dodatkowo jest alergikiem, ma refluks żołądkowy III stopnia i wymaga specjalnej diety. Lekarze podejrzewają u niej rzadkie schorzenie genetyczne: Zespół Retta. Mimo choroby Agatka jest dzieckiem ciekawym świata i uśmiechniętym. Duży problem stanowi brak komunikacji - rodzice z utęsknieniem czekają na słowo "mama" i "tata". Koszty terapii i rehabilitacji są bardzo wysokie i przekraczają możliwości finansowe rodziny.
Agatka jest córką mgr Anny
Sankiewicz, wieloletniego pracownika Wydziału Biologiczno-Chemicznego. Poprzednia taka akcja pozwoliła wyjechać Agatce na rehabilitację - delfinoteriapię, która przyniosła wiele korzyści.

Wspomóc leczenie Agatki bedzie można w dniach 19-20 grudnia, podczas kiermaszu ciast w Instytucie Chemii (kampus UwB).
Słodkości będzie można kupić w dniach 19-20 GRUDNIA w godzinach: poniedziałek: 9:45 - 13:00, wtorek: 8:00 - 13:00

Organizatorzy liczą na wsparcie i zapraszają wszystkich zainteresowanych.