Prezydenci II RP na Uchodźstwie

Data wydarzenia 22-11-2016
Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku ma zaszczyt zaprosić na uroczyste spotkanie poświęcone Prezydentom II RP na Uchodźstwie. Odbędzie się ono 29 listopada 2016 r. o godz. 13.00 w Gabinecie Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie, w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym im. Prof. Andrzeja Myrchy, w budynku Instytutu Biologii na Kampusie przy ul. Ciołkowskiego 1J w Białymstoku.

W programie: odsłonięcie galerii Prezydentów II RP na Uchodźstwie; prezentacja Klucza Miasta Białegostoku – otrzymanego przez Honorowego Obywatela Białegostoku Ryszarda Kaczorowskiego; wykład prof. Adama Czesława Dobrońskiego pt.: Prezydenci Rzeczypospolitej w Londynie i prezentacja filmów dokumentalnych z życia polskiej emigracji politycznej w Wielkiej Brytanii.