Prof. Emil W. Pływaczewski członkiem jury Sztokholmskiej Nagrody Kryminologicznej

Data wydarzenia 16-04-2019

Prof. Emil W. Pływaczewski – dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku – został wybrany na członka jury Sztokholmskiej Nagrody Kryminologicznej – niezależnego międzynarodowego organu selekcjonującego i mianującego laureatów nagrody.

Sztokholmski „nobel kryminologiczny” jest prestiżową międzynarodową nagrodą w dziedzinie kryminologii, utworzoną pod egidą szwedzkiego Ministerstwa Sprawiedliwości. Przyznawany jest naukowcom za wybitne osiągnięcia w badaniach kryminologicznych oraz stosowanie wyników tych badań w celu ochrony praw człowieka i ograniczenia przestępczości.

W skład jury wchodzą wybitni kryminolodzy – uznani na całym świecie naukowcy, wybitni praktycy reprezentujący organy ścigania, a także dotychczasowi laureaci nagrody. Prof. Emil W. Pływaczewski jest pierwszym polskim kryminologiem w składzie jury Sztokholmskiej Nagrody Kryminologicznej.

Informacje o jury znajdują się na stronie internetowej.