Ryszard Kaczorowski wpisany w dzieje Uniwersytetu w Białymstoku

Data wydarzenia 23-11-2017
Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku ma zaszczyt zaprosić na uroczyste otwarcie wystawy ,,Ryszard Kaczorowski wpisany w dzieje Uniwersytetu w Białymstoku", która odbędzie się 28 listopada 2017 r. o godz. 13.00 w Gabinecie Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta II RP na Uchodźstwie. Kampus Uniwersytetu w Białymstoku, Instytut Biologii. Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie:

Wystąpienie prof. Adama  Czesława Dobrońskiego: „Ryszard Kaczorowski – student, protektor szkół wyższych, doktor honoris causa”.

Wspomnienia o Prezydencie R. Kaczorowskim: Byłego Rektora UwB – prof. Jerzego Nikitorowicza i Promotora Doktoratu Honoris Causa UwB R. Kaczorowskiego - prof. Stanisława Prutisa.

Udział weźmie młodzież ze szkół białostockich związanych z Prezydentem R. Kaczorowskim i z Zespołu Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku.

(Sala 2044, Budynek Instytutu Chemii, I piętro).