Rzeczy, znaki i obrazy

Data wydarzenia 10-05-2016

Co o kondycji współczesnego człowieka mówią nam seriale nowej generacji? Dlaczego utopia z pieśni Lennona „Imagine” mogłaby być groźna? Czy nowoczesne technologie zrodzą nowe barbarzyństwo?

To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi będą szukać uczestnicy konferencji kulturoznawczo-filozoficznej, jaka 13 maja 2016 odbędzie się na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Tytuł spotkania to „Rzeczy, znaki i obrazy. Kultura symboliczna w późnej nowoczesności”. Wezmą w nim udział kulturoznawcy, filozofowie, historycy sztuki m.in. z Białegostoku, Warszawy i Łodzi. Prelekcjom mogą przysłuchiwać się wszyscy zainteresowani.

Organizatorami naukowego spotkania są kulturoznawstwo Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersytet SWPS.

Szczegółowy program konferencji, a także abstrakty wystąpień można znaleźć na stronie internetowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB pod adresem: http://pedagogika.uwb.edu.pl/news.php?n=1051