Seminarium naukowe w Parlamencie Europejskim z udziałem przedstawicieli UwB

Data wydarzenia 09-04-2019

2 kwietnia 2019 r. w Parlamencie Europejskim odbyło się seminarium naukowe poświęcone modernizacji kształcenia nauczycieli w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego współorganizatorem z ramienia Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB oraz Stowarzyszenia na rzecz Kształcenia Nauczycieli w Europie (ATEE) była dr Marta Kowalczuk-Walędziak.

W spotkaniu udział wzięli m.in. Augustin Mihalache - przedstawiciel rumuńskiej prezydencji w Radzie UE ds. edukacji, Krystyna Łybacka - członek Komisji Kultury i Edukacji (CULT), badacze tej problematyki z krajów europejskich (Albania, Czechy, Holandia, Irlandia, Polska, Rosja, Węgry, Włochy), a także przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz władz uczelni. Uczestnicy seminarium dyskutowali o wybranych aspektach kształcenia wstępnego i rozwoju zawodowego nauczycieli w Europie Środkowo-Wschodniej oraz zasugerowali potencjalne kierunki zmian.

Władze dziekańskie WPiP UwB reprezentowały dr hab. Wioleta Danilewicz, prof. UwB oraz dr Alicja Korzeniecka-Bondar.