Spektakl festiwalu "Kalejdoskop" w Uniwersyteckim Centrum Kultury - zapraszamy!

Data wydarzenia 09-05-2017
W tym roku w Uniwersyteckim Centrum Kultury gościmy znakomity festiwal tańca i sztuki -  "Kalejdoskop”. To jedyny festiwal w naszym regionie i jeden z niewielu w kraju, na którym prezentowane są różne odmiany tańca współczesnego. Festiwal jest okazją do zobaczenia najlepszych i najciekawszych tancerzy współczesnych z Polski i teatrów tańca.
Pierwsze choreografie można będzie zobaczyć już w czwartek, 11 maja, natomiast w piątek o godz. 18.00 w UCK wystąpi Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK ze spektaklem w rezyserii i choreografii Anny Piotrowskiej „Zagubieni w skórze”. To opowieść o głębokim doświadczaniu i poznawaniu siebie oraz o próbie odnalezienia odpowiedzi na pytania: czym jestem i co stanowi mnie, a co za tym idzie – kim jestem? Bohaterem spektaklu jest ciało. Skóra staje się ochroną, parasolem, trampoliną. Obecność i szersze poznanie siebie – swojego ciała, powoduje lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie innych, drugich, tych samych ciał.
Jest to spektakl przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.

Pełen program festiwalu:

czwartek, 11 maja

* godz. 18 – Aurora Lubos „Witajcie/Welcome” (Akademia Teatralna, ul. Sienkiewicza 14) * godz. 20 – Paweł Grala „Matryca [Prześwit 1/8]” (Akademia Teatralna)

piątek, 12 maja

* godz. 12-14 – Taneczny Lunch #ZInnejBajki WSTĘP WOLNY (Inna Bajka)

* godz. 18 – Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK „Zagubieni w skórze” (Uniwersyteckie Centrum Kultury, kampus UwB, ul. Ciołkowskiego 1) [Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 16 lat ze względu na obecność scen drastycznych] * godz. 20 – Anita Wach/Via Negativa „Sto toastów” (Akademia Teatralna) [Spektakl dla widzów dorosłych].

sobota, 13 maja

*godz. 12-14 – Taneczny Lunch #ZInnejBajki WSTĘP WOLNY (Inna Bajka) *godz. 14-15.30 – Dyskusja panelowa „Polska scena tańca ostatniej dekady” WSTĘP WOLNY (Inna Bajka) *godz. 18 – Barbara Bujakowska „Mechaniczne Sny” (Akademia Teatralna)

* godz. 20 – Eszter Morocz „Adekwatność”; Marta Ladjanszki/Zsolt Varga „DUETT”; Kuźmiński „Dominique” (Białostocki Teatr Lalek)

niedziela, 14 maja

* godz. 12-14 – Taneczny Lunch #ZInnejBajki + wystawa rysunku Koła Naukowego Warsztat; WSTĘP WOLNY (Inna Bajka) * godz. 15 – Pitching. Pokaz pracy Marty Ladjanszki i Barbary Bujakowskiej WSTĘP WOLNY (Akademia Teatralna) * godz. 16.30 – Omar Karabulut, Karolina Kardasz „Ej.Ty”; Agnieszka Janicka „Lead me”; Omar Karabulut „Terminal B”; Agata Meyer-Luters, Agnieszka Bednarz „Jestem Helena” (Akademia Teatralna) *godz. 18 – Dada von Bzdulow „Intro” (Białostocki Teatr Lalek)

WARSZTATY TANECZNE

sobota, 13 maja

godz. 13.30-15- warsztat taneczny z Maciejem Kuźmińskim (DanceOFFnia SDK, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10 ) godz. 15-16.30- warsztat taneczny z Dominikiem Więckiem (DanceOFFnia SDK)

niedziela, 14 maja

godz. 10-11:30- warsztat taneczny z Maciejem Kuźmińskim (DanceOFFnia SDK) Bilety – 10 zł (ulgowy) w przedsprzedaży (dla uczniów, studentów, emerytów za okazaniem ważnej legitymacji ), 15 zł (w przedsprzedaży), 25 zł (w dniu spektaklu), 90 zł – karnet na wszystkie spektakle.

Bilety dostępne w: Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia (ul. Zwycięstwa )oraz w miejscach prezentacji na 1h przed ich rozpoczęciem. Bilety nie będą sprzedawane w Uniwersyteckim Centrum Kultury.
Więcej informacji na stronie festiwalu: http://festiwal-kalejdoskop.pl/