Spotkanie online z przedstawicielami Taizhou University

Data wydarzenia 07-06-2021

W dniu 7.06.2021 r. odbyło się spotkanie online przedstawicieli Uniwersytetu w Białymstoku i Taizhou University (Chiny), które dotyczyło nawiązania współpracy pomiędzy uczelniami.

Taizhou University jest uczelnią publiczną kształcącą około 10 000 studentów, z siedzibą w chińskim mieście Taizhou, w prowincji Zhejiang.

W spotkaniu brali udział przedstawiciele Uniwersytetu w Białymstoku:

• prof. dr hab. Izabela Święcicka - prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej,
  • dr hab. Krzysztof Korotkich - prorektor ds. kształcenia,
  • dr Jarosław Kotowicz - zastępca dyrektora ds. studenckich (Instytut Informatyki),
  • mgr Anna Maj - Dział Współpracy Międzynarodowej,
  • mgr Sylwia Leszczuk - Dział Współpracy Międzynarodowej,

oraz przedstawiciele Taizhou University:

• prof. Xu Xiangming - Rektor,
  • prof. Li Hongjin - Biuro Współpracy i Wymiany Międzynarodowej,
  • prof. Cuibaotong - Dziekan Wydziału Informatyki.

Podczas spotkania obecni byli również przedstawiciele Agencji FindPoland: Marek Woźniak i Francine Yang.

Prezentacji uniwersytetów dokonali przedstawiciele obu uczelni - prof. dr hab. Izabela Święcicka oraz prof. Xu Xiangming. Dodatkowo, dr hab. Krzysztof Korotkich przedstawił ofertę kształcenia UwB.

Mini konferencja online odbyła się z inicjatywy Taizhou University, który zainteresowany jest realizacją wspólnego dyplomu w dziedzinie informatyki. Po prezentacjach obu uczelni, Dziekan Wydziału Informatyki z uczelni chińskiej - prof. Cuibaotong oraz zastępca dyrektora ds. studenckich Instytutu Informatyki UwB - dr Jarosław Kotowicz - przedstawili pokrótce swoje jednostki.

Było to pierwsze spotkanie dotyczące rozwijania współpracy między uniwersytetami, a także rozszerzania dostępności ofert edukacyjnych.