Spotkanie przedstawicieli UwB z delegacją z Luoyang Normal University (Chiny)

Data wydarzenia 20-12-2019

Dziś (20.12.2019 r.) Uniwersytet w Białymstoku odwiedziła delegacja z Luoyang Normal University w Chinach. Spotkanie odbyło się w siedzibie rektoratu UwB.

Władze Uniwersytetu w Białymstoku reprezentowała prof. Izabela Święcicka, prorektor ds. nauki. Z ramienia UwB w spotkaniu wzięły też udział dr Zofia Karczewska – pełnomocnik rektora ds. umiędzynarodowienia oraz mgr Anna Maj – kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej. Chińska uczelnię reprezentowali: Wang Hongbin – przewodniczący Rady Akademickiej, Zhao Zhiguo – dyrektor Działu Osobowego, Wang Jun – prodziekan Wydziału Muzyki, Li Zhepeng – kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.

Podczas spotkania analizowano dotychczasową współpracę między uczelniami, obejmującą wymianę studentów i kadry naukowej oraz rozpatrywano kwestie rozszerzenia zakresu współpracy o program typu 3,5 +0,5+2, studia magisterskie czy też program non – degree dla studentów z Polski.

W trakcie swojej wizyty goście odwiedzili także Wydział Ekonomii i Finansów, gdzie spotkali się z prodziekanem ds. studentów – dr. inż. Tomaszem Poskrobko. Delegacja zagościła także na Wydziale Prawa, gdzie w imieniu dziekana przyjęła ich dr Izabela Kraśnicka – pełnomocnik dziekana ds. współpracy międzynarodowej.

Luoyang Normal University współpracuje z naszą uczelnią od 2017 r.