Student wileńskiej Filii UwB zdobył medal podczas mistrzostw Litwy w boksie

Andrzej Markiewicz – „Armata“, student Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego UwB w Wilnie, wywalczył brązowy medal i tytuł drugiego wicemistrza Litwy seniorów w wadze superciężkiej (+91 kg) na mistrzostwach w boksie. Zawody odbyły się w dniach 18–21 listopada w Kownie. Wzięło w nich 70 najlepszych bokserów z Litwy.

Andrzej Markiewicz studiuje ekonomię w wileńskiej filii Uniwersytetu w Białymstoku - jest studentem II roku studiów licencjackich. Przygodę bokserską zaczął przed czterema laty.

Podczas mistrzostw w ćwierćfinale walczył z przedstawicielem Marjampola Juliusem Żilinskasem. W kolejnej, półfinałowej walce zmierzył się z rywalem z Kowna – Algirdasem Baniulisem, który bronił tytułu mistrza Litwy z 2019 r.

„Te zawody były dla mnie swojego rodzaju egzaminem. Wynik motywuje do dalszej pracy, rozwoju umiejętności, a także zachęca do wyznaczania i osiągania celów nie tylko w sporcie, ale też w życiu” – komentuje Andrzej Markiewicz.

Więcej informacji o sportowym sukcesie naszego studenta na stronie Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego.

Źródło zdjęcia: https://boksofederacija.lt/