Szef Baltic Sea Region University Network z wizytą na UwB

Data wydarzenia 23-09-2015

Gościem Uniwersytetu w Białymstoku był dziś (23.09) Dr. h.c. Kari Hyppönen - prezydent Baltic Sea Region University Network.

Spotkał się z prof. dr hab. Beatą Godlewską-Żyłkiewicz - prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą oraz dr. hab. Robertem Ciborowskim, prof. UwB - prorektorem ds. ekonomicznych.

Uniwersytet w Białymstoku aplikuje o przyjęcie do sieci uczelni rejonu Morza Bałtyckiego. Wniosek zostanie rozpatrzony przez władze tej organizacji w najbliższych tygodniach. Tematem spotkania była ponadto możliwość współpracy BSRUN z Siecią Uniwersytetów Pogranicza (SUP), powołaną przed dwoma laty z inicjatywy UwB. Mogłaby dotyczyć w szczególności wspólnej organizacji szkół letnich, międzynarodowych studiów doktoranckich czy wspólnych starań o środki na badania.

Baltic Sea Region University Network została utworzona w 2000 r. Zrzesza 32 instytucje z Białorusi, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Polski i Rosji.

Więcej informacji o sieci: http://www.bsrun.org/