Targi pracy specjalnie dla humanistów

Data wydarzenia 18-10-2016
Na Wydziale Filolgicznym Uniwersytetu w Białymstoku trwa II edycja targów pracy dla humanistów. Wczoraj studenci spotkali się z przedstawicielką firmy Brand Distribution Group, dziś - z Łukaszem Ławreniukiem z Europe Gas. Pokazywał on uczestnikom spotkania, w jaki sposób rekrutuje się pracowników.
Były zadania praktyczne, opowieści "z życia wzięte" - wszystko po to, by studenci mogli ocenić, czy dany zawód jest dla nich odpowiedni, i wiedzieli, jak przygotować się do procesu r
ekrutacji.
Targi warsztatowe to nowy sposób wprowadzania studentów na rynek pracy. Dają one możliwość bezpośredniego spotkania się z potencjalnym pracodawcą i zapytania o wszystko, co jest ważne dla młodej osoby szukajacej zatrudnienia. Podczas warsztatów uczestnicy uczą się nowych umiejętności, niezbędnych podczas rekrutacji czy już po podpisaniu umowy, zwiększając tym samym swoje szanse na rynku pracy. Spotkania pomagają też przełamać stres towarzyszący każdej rozmowie kwalifikacyjnej - wiedza o tym, jak przebiega proces rekutacji, jak się prezentować, jak budować własną markę - zwiększają pewność siebie i pozwalają świadomie "sprzedawać" swoje kompetencje.
Targi zorganizowało uniwersyteckie Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów Uniwersytetu w Białymstoku. Obecna ich edycja trwa do 21 października.