Towarzyski Turniej w Piłce Siatkowej Mężczyzn o Puchar Kanclerza Uniwersytetu w Białymstoku.

Data wydarzenia 07-12-2015

4 grudnia Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu w Białymstoku wspólnie z Akademickiego Klubem Sportowym było organizatorem Towarzyskiego Turnieju w Piłce Siatkowej Mężczyzn o Puchar Kanclerza UwB mgr. Tomasza Zalewskiego.

Turniej zorganizowany został w ramach promocji Uniwersytetu w Białymstoku, skierowanej do uczącej się młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w regionie. Jego celem jest popularyzacja kształcenia i kontynuacja uprawiana ulubionej dyscypliny sportu w klubie uczelnianym.

Rozgrywki turniejowe odbyły się w Hali Sportowej przy ul. Świerkowej 20A
O 14.30 uroczyście otworzył imprezę Kanclerz Uniwersytetu w Białymstoku mgr Tomasz Zalewski w towarzystwie Kierownika SWFiS UwB mgr Adama Wyszczelskiego i Prezesa Klubu Uczelnianego AZS UwB mgr Wojciecha Błachno.

Bój o Puchary Kanclerza stoczyły zespoły:

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej (skład zespołu  - Dominik Szewko, Mateusz Straszewski, Michał Stemporowski, Jakub Tokarzewski, Szymon Kozłowski, Kamil Fiedoruk, Dariusz Falkowski, Karol Borowski, Jakub Perłowski, Damian Kozłowski, Hubert Panfilu, trener zespołu - Dorota Lerman)

IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku (skład zespołu  -  Adrian Zajkowski, Kacper Turel, Artur Lebiedziński, Konrad Sobczyk, Rafał Kobyliński, Damian Kulfon, Michał Kortasiński, Patyryk Muszyński, Kamil Ołdziej, Piotr Andraka, Marcin Świrydowicz, trener zespołu Beata Suchocka)

Zespól Szkól Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku, skład zespołu -  Bartłomiej Korowicki, Adam Torebko, Adrian Beczko, Michał Świrydowicz, Patryk Kolczykiewicz, Aleksander Bondar, Kamil Wróbel, Jakub Sawicki, Dawid Połocki, Mateusz Wątrabiński, Szymon Adruszkiewicz, Patryk Sułtan trener zespołu Krzysztof Topolański(

Uniwersytet w Białymstoku, skład zespołu – Błażej Kiszło, Mateusz Magnuszewski, Damian Lenczewski, Michał Śwrydowicz, Łukasz Martyniuk, Tomasz Androsiuk, Damian Wywrot, Wojciech Kusmierowski, Piotr Szczepański, trener zespołu Jolanta Grzegorek)

Wyniki:

I    miejsce Zespoł Szkół Mechanicznych

II   miejsce Uniwersytet w Białymstoku

III  miejsce VI Liceum Ogólnokształcące

IV  miejsce Zespól Szkół Ogólnokształcących nr 2

W podsumowaniu turnieju Kanclerz UwB mgr Tomasz Zalewski w asyście Prezesa KU AZS mgr Wojciecha Błachno wręczyli za zajęte miejsca puchary, dyplomy i statuetki dla najlepszych wytypowanych przez trenerów zawodników w poszczególnych zespołach:

- Adrian Beczko, Zespól Szkól Mechanicznych