Tydzień Mózgu w Białymstoku

Data wydarzenia 22-03-2017

Zapraszamy na I Tydzień Mózgu w Białymstoku, który odbędzie się 30 marca 2017 roku w godz. 10.30 – 16.30 w auli widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB (ul. Świerkowa 20).

Tydzień Mózgu w Białymstoku jest projektem realizowanym w Polsce z okazji Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awarness Week), który zwyczajowo odbywa się na przełomie drugiego i trzeciego tygodnia marca. Jest to szczególne wydarzenie, podczas którego słuchacze mają okazję zapoznać się z najnowszymi badaniami dotyczącymi mózgu i jego funkcjonowania.

Podczas I Tygodnia Mózgu w Białymstoku wykłady wygłoszą:

·         prof. Włodzisław Duch z Laboratorium Neurokognitywnego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

·         prof. Małgorzata Kossut z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN

·         prof. Zenon Mariak z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

·         dr Glac z Uniwersytetu Gdańskiego.

Szczegółowy program na załączonym plakacie.

I Tydzień Mózgu w Białymstoku jest organizowany przez Instytut Socjologii i Kognitywistyki Uniwersytetu w Białymstoku we współpracy z zespołem Kreatywnych Rozmów o Nauce.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez:

Jego Magnificencję Rektora Uniwersytetu w Białymstoku

Prezydenta Miasta Białegostoku