Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze i Uniwersytet w Białymstoku biorą udział w projekcie „Patrioci? Naturalnie!”

Jak być patriotą w dzisiejszych czasach? Naturalnie, czyli dbając o środowisko ojczyzny. Recepta wydaje się dość prosta, wystarczy: segregować śmieci, oszczędzać wodę czy kupować z głową. Wiemy to wszyscy, czasami brakuje nam jednak konsekwencji. Dlatego Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze i Uniwersytet w Białymstoku włączają się w promowanie postaw patriotyzmu ekologicznego, biorąc udział w projekcie pod hasłem „Patrioci? Naturalnie!”

Zapraszamy do dołączenia do grupy: Patrioci? Naturalnie! na Facebooku - facebook.com/groups/Patrioci?Naturalnie!

Celem powstałej społeczności jest pokazanie, jak prosto możemy każdego dnia chronić nasze środowisko, bo czasami to tylko kwestia zmiany codziennych nawyków. Organizatorzy kampanii będą publikować w mediach społecznościowych informacje nt. stanu środowiska oraz zalecenia jak zachowywać się wobec natury i przyrody, by jej nie szkodzić. Będą inspirować do eko życia i pokazywać dobre przykłady z różnych dziedzin.  

Inicjatywa jest wyjątkowa, bo odbywa się w partnerstwie trzech różnych białostockich instytucji: Muzeum Wojska, Galerii Arsenał oraz Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy. Pomimo różnych obszarów działania, instytucje te zawarły porozumienie mające na celu budowanie postaw patriotyzmu ekologicznego. Projekt został objęty patronatem Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

W ramach projektu planowane są także: piknik ekologiczny na koniec wakacji oraz konkurs „Przyrodnicze symbole mojej ojczyzny” - dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Szczegóły już wkrótce! Finał projektu odbędzie się w dniu Święta Niepodległości, 11 listopada 2021 r.