Uniwersytet w Białymstoku ma własne kwietne łąki. Pomógł Samorząd Województwa Podlaskiego

Kolorowe, pełne kwiatów, przyjazne owadom i ludziom. Uniwersytet w Białymstoku ma własne kwietne łąki. Zostały zasiane przy rektoracie i w kampusie. Projekt „Łąka kwietna” jest współrealizowany z Samorządem Województwa Podlaskiego. W przygotowaniu kwietnych pól na terenie kampusu pomogła też Fundacja Łąka.

Kwietne łąki na terenie naszej uczelni to mieszanka kilkudziesięciu miododajnych roślin, które zostały zasiane w czerwcu. Efekty tego siewu można już podziwiać.

Pięknie i kolorowo zrobiło się przy rektoracie przy ul. Świerkowej. Wśród traw mienią się różnorodne i barwne kwiaty.

Zazieleniło się również na terenie kampusu. Kwietne łąki – w sumie cztery parcele - zostały zasiane przy siedzibie Wydziału Biologii. W ich przygotowaniu pomogła również Fundacja Łąka.

Projekt „Łąka kwietna” na terenie UwB jest współrealizowany z Samorządem Województwa Podlaskiego.

Kolorowe łąki zamiast trawników to wiele korzyści. Nie trzeba ich regularnie kosić ani podlewać. Kolorowe łany magazynują wodę, ochładzają powietrze i walczą ze smogiem. Są też oazą dla pożytecznych owadów i innych małych zwierząt.