Uniwersytet w Białymstoku w Global Ranking of Academic Subjects!

Uniwersytet w Białymstoku jako jedyna podlaska uczelnia znalazł się w prestiżowym gronie 25 polskich uczelni akademickich odnotowanych w corocznym rankingu dyscyplin – Global Ranking of Academic Subjects (GRAS).

Ranking ten publikowany jest od 2017 roku przez chińską agencję ShanghaiRanking Consultancy. Uwzględnia 54 dyscypliny przyporządkowane do 5 dziedzin: nauk przyrodniczych, medycznych, społecznych, nauk o życiu oraz nauk technicznych i inżynierskich. W zestawieniach dla poszczególnych dyscyplin uwzględniono w sumie 1800 uczelni z 93 krajów.

Uniwersytet w Białymstoku znalazł się w rankingu GRAS za sprawą Wydziału Fizyki – to właśnie w tej dyscyplinie (Physics) największa podlaska uczelnia uplasowała się w TOP-500, czyli pierwszej pięćsetce najwyżej sklasyfikowanych uczelni z całego świata.

UwB uwzględniony został w Global Ranking of Academic Subjects po raz pierwszy. Jest jedyną uczelnią z województwa podlaskiego ujętą w tegorocznym zestawieniu.

Ranking dostępny jest pod adresem:

www.shanghairanking.com

Źródło: perspektywy.pl