Urodzinowy Piknik UwB. W czwartek (9 czerwca) spotykamy się w kampusie przy ul. Ciołkowskiego!

Data wydarzenia 09-06-2022

Rektor Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zaprasza Pracowników i Studentów UwB na Piknik Urodzinowy największej podlaskiej uczelni. Impreza odbędzie się 9 czerwca 2022 r., w kampusie UwB przy ul. Ciołkowskiego 1, w godz. 17:00-22.00.

Wspólnie świętujmy 25. urodziny naszej Uczelni! Piknik to okazja do spotkania w miłej, luźnej  atmosferze, do integracji wszystkich członków uczelnianej społeczności: studentów, doktorantów, pracowników (członkowie rodzin też mile widziani). Gwarantujemy wspaniałą zabawę w doborowym towarzystwie, poczęstunek i moc atrakcji! I młodsi, i starsi na pewno nie będą się nudzić.

W programie m.in.

• pyszny catering (grill z kiełbaskami, babka ziemniaczana, warzywa, frytki) i... cztery beczki niespodzianki od Rektora! Kampus odwiedzą też foodtrucki (sprzedające m.in. hamburgery, pizzę, kanapki wege, kanapki z nutellą i owocami).
  • zwiedzanie przestrzeni kampusu UwB: w godz. 17 - 20 będzie można zajrzeć do pełnego cennych eksponatów Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego. W godz. 17 - 19 zapraszamy również do nowej siedziby Biblioteki Uniwersyteckiej. Do zwiedzania zostaną udostępnione: hol wystawienniczy, czytelnia z wolnym dostępem oraz patio. W każdej z tych stref będzie dyżurował pracownik biblioteki, który udzieli niezbędnych informacji i odpowie na ewentualne pytania zwiedzających. W holu wystawienniczym będzie możliwość obejrzenia wystawy "Uważność", którą przygotowali studenci Wydziału Filologicznego oraz ekspozycji najstarszych/najcenniejszych/najciekawszych obiektów ze Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersyteckiej. Chętni obejrzą też niezwykłą wystawę dzwonków z całego świata. Uwaga - o godz. 17.30 i 19.30 będzie można ją zwiedzić z przewodniczką z dzwonkiem! W tej roli rzecznik Uniwersytetu w Białymstoku Katarzyna Dziedzik, która będzie czekać na zainteresowanych przy kuli.
  • atrakcje dla dzieci a wśród nich dmuchańce, zabawy z animatorami, malowanie buziek, balonowe szaleństwo oraz wata cukrowa,
  • strefy relaksu z możliwością odpoczynku na uniwersyteckich leżakach i atrakcjami przygotowanymi przez studentów UwB. Będą m.in. planszówki, gry integracyjne, quiz wiedzy o UwB.
  • wizyta w Planetarium i możliwość zobaczenia krótkich pokazów filmowych (ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pokazy filmowe będą dostępne tylko dla osób z potwierdzoną rezerwacją).

Oprawę muzyczną Pikniku zapewni DJ. Będzie też gościnny występ UwBandu. To zespół muzyki rozrywkowej, który tworzą wyjątkowo uzdolnieni studenci Uniwersytetu w Białymstoku i Przyjaciele Uczelni. Ich rockowo-jazzowo-bluesowa mieszanka stylów zachwyci każdego – a my zapewniamy miejsce do tańca!

Zapraszamy!