Władze UwB rozpoczynają urzędowanie w nowej kadencji

Decyzje, które zapadły w czerwcu, właśnie wchodzą w życie. Nowe władze Uniwersytetu w Białymstoku wybrane na kadencję 2020 – 2024 oficjalnie rozpoczynają dzisiaj – 1 września – swoje urzędowanie.

Dla prof. Roberta Ciborowskiego będzie to już druga kadencja na stanowisku rektora UwB. Nieprzerwanie pełni tę funkcję od 2016 roku.

Prorektorem do spraw nauki i współpracy międzynarodowej jest prof. dr hab. Izabela Święcicka. Pani rektor także rozpoczęła drugą kadencję.

Nie ma również zmiany na stanowisku prorektora do spraw rozwoju. Od 2019 roku funkcję tę pełni dr hab. Jarosław Matwiejuk.

Za sprawy studenckie odpowiada od dziś dr hab. Jolanta Muszyńska, prof. UwB, pracująca na co dzień na Wydziale Nauk o Edukacji.

Z kolei funkcję prorektora do spraw kształcenia rozpoczyna dziś dr hab. Krzysztof Korotkich z Wydziału Filologicznego UwB.