Wybór patrona dla Uniwersytetu w Białymstoku. Filmowe prezentacje sylwetek kandydatów

20 maja odbyła się debata dotycząca wyboru patrona dla Uniwersytetu w Białymstoku. Dyskusja toczyła się wokół czterech znamienitych postaci: Zygmunta Augusta, Juliusza Słowackiego, Ludwika Zamenhofa i Ryszarda Kaczorowskiego. Ich sylwetki prezentowali naukowcy naszej uczelni. Zapraszamy do obejrzenia filmowych prezentacji kandydatów na patrona.

Sylwetkę Zygmunta Augusta zaprezentował prof. Cezary Kuklo z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych, Juliusza Słowackiego – prof. Jarosław Ławski z Wydziału Filologicznego, Ludwika Zamenhofa - dr hab. Walter Żelazny, prof. UwB z Instytutu Socjologii, a Ryszarda Kaczorowskiego - dr hab. Krzysztof Filipow, prof. UwB z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych. Kandydaci na patronów uczelni byli prezentowani chronologicznie.

Zygmunt August

Ludwik Zamenhof