Wydział Filologiczny UwB zaprasza na imieniny Anny Markowej

Data wydarzenia 26-07-2022

Dobra poezja nie wymaga murów i ścian, można ją czytać również na ulicy lub na skwerze. Spontaniczny pomysł sprzed czterech lat, aby w gronie przyjaciół, poetów, mieszkańców Białegostoku, miłośników poezji i prozy pisarki spotykać się  w dniu imienin Anny na Skwerze Anny Markowej rozwija się. Ten rok jest szczególny, bo pisarka obchodziłaby swoje 90. urodziny.

Spotkajmy się 26 lipca o godz. 19.00 na Skwerze Anny Markowej (tuż obok gmachu Wydziału Filologicznego, w sąsiedztwie ul. Kalinowskiego).

Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli syn i synowa Anny Markowej oraz grupa przyjaciół, która podzieli się wspomnieniami o pisarce. Organizatorzy wydarzenia zapraszają też wszystkich chętnych mieszkańców Białegostoku oraz turystów.

Podczas plenerowych imienin przeczytane zostaną, przyniesione przez uczestników spotkania, ulubione wiersze autorki oraz utwory wybrane i wydrukowane przez syna pisarki Lecha Marka. Każdy otrzyma na pamiątkę jeden wiersz.

Uczestnicy spotkania poznają też utwory tegorocznych laureatów IX Konkursu Literackiego im. Anny Markowej organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Klub Humanistów przy Wydziale Filologicznym UwB i Stowarzyszenie Schola Humana oraz rezultaty Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej: Anna Markowa – życie i twórczość oraz plany wydania monografii poświęconej pisarce.

Organizatorami Imienin Anny Markowej są: Wydział Filologiczny Kolegium Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Szukamy Polski. Patronat medialny: Polskie Radio Białystok i portal poeciwsieci.pl