Wydział Filologiczny zaprasza na spotkanie z Anną Bańkowską w Uniwersyteckim Centrum Kultury

Data wydarzenia 21-09-2022

Wydział Filologiczny ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z Anną Bańkowską, poświęcone jej najnowszym tłumaczeniom powieści o Anne Shirley - Anne z Zielonych Szczytów, Anne z Avonlea i Anne z Redmondu. Wydarzenie jest częścią IX Kongresu Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich, który odbędzie się na Uniwersytecie w Białymstoku w dniach 21-23 września b.r. Spotkanie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Białegostoku oraz  patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

Szczegóły wydarzenia:

- 21 września 2022 r., godz. 18:30
- Uniwersyteckie Centrum Kultury (Konstantego Ciołkowskiego 1N)
- WSTĘP WOLNY

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu, organizatorzy proszą o wysłanie zgłoszenia drogą mailową do 20 września 2022 r.: 9ptbkcongress@gmail.com

Anna Bańkowska (1940) – polonistka ze specjalnością językoznawczą, redaktorka i tłumaczka literatury anglojęzycznej. Autorka antologii My mamy kota na punkcie kota (2006) oraz Wierszy cytowanych (2020). Współpracuje z różnymi wydawnictwami, ma na koncie ponad sto przekładów prozy, poezji i dramatów. Najchętniej tłumaczy ambitną beletrystykę, nie stroni od dobrego kryminału, chętnie podejmuje się powtórnych przekładów klasyki. W wolnych chwilach czyta książki, rozmawia o książkach, pisze o książkach oraz uprawia wierszykarstwo stosowane. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury, którego jest współzałożycielką, a od 2019 roku członkinią honorową. W 2013 roku została odznaczona brązowym medalem Gloria Artis. Mieszka w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Majer, tłumacz literatury pięknej i tekstów naukowych, absolwent specjalizacji translatorskiej (literatura piękna), adiunkt w Zakładzie Literatury i Kultury Północnoamerykańskiej na Uniwersytecie Łódzkim.

Szczegółowe informacje i aktualności znajdą Państwo na FB wydarzenia: https://www.facebook.com/events/