Wykład otwarty prof. Wojciecha Burszty - zaprasza Wydział Pedagogiki i Psychologii

Data wydarzenia 15-05-2017

Wydział Pedagogiki i Psychologii zaprasza 19 maja o godz. 10.15 na wykład otwarty prof. Wojciecha Burszty "Uciszanie przeszłości i wyobraźnia europejska". Wykład odbędzie się w budynku wydziału, ul. Świerkowa 20C, sala C.02.
Profesor dr hab. Wojciech Burszta jest kierownikiem Katedry Antropologii Kultury w Instytucie Kulturoznawstwa SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny. Pracuje także w Zakładzie Badań Narodowościowych Instytutu Slawistyki PAN w Poznaniu. Prezes Instytutu im. Oskara Kolberga. Jego zainteresowania ogniskują się wokół teorii i historii kultury, antropologii współczesności, badań nad kulturą i fenomenem etniczności. Ostatnio zajmuje się problematyką kultury neoliberalizmu, rasizmem kulturowym i teorią nomadyzmu pretekstowego. Autor ponad 250 publikacji naukowych. Zasiada w radach naukowych kilkunastu czasopism krajowych i międzynarodowych, m.in. „Kultura i Historia”, „Autoportret” i „Contradictions”; redaguje półrocznik „Sprawy Narodowościowe. Seria Nowa”. Członek-założyciel Fundacji Instytut im. Jerzego Kmity oraz Polskiego Instytutu Antropologii. Jest przewodniczącym Rady Naukowej "Przeglądu Kulturoznawczego" oraz przewodniczącym Komitetu Nauk o Kulturze PAN.

Fot. SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny