Wyróżnienie dla dr. hab. Tadeusza Truskolaskiego, prof. UwB

Data wydarzenia 06-10-2016

6 października w rektoracie UwB dr hab. Tadeusz Truskolaski, prof. UwB, prezydent Białegostoku odebrał dyplom członka Academy of Building Culture w Münster / Westfalen.  Wyróżnienie to otrzymał z rak prof. Zbigniewa Pinińskiego, prezesa Akademii.

Tadeusz Truskolaski jest profesorem na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB, gdzie kieruje Zakładem Polityki Regionalnej i Zarządzania Projektami.  Academy of Building Culture, która skupia znakomitych architektów, urbanistów, a także przedsiębiorców doceniała jego wkład w rozwój Białegostoku i przyjęła go w poczet swoich członków. Prof. Zbigniew Piniński, pełniący funkcje Prezydenta Academy of Building Culture w Münster jest światowej sławy architektem, o polskich korzeniach (część jego rodziny pochodzi z Lwowa). Przy wręczeniu dyplomu obecny był rektor UwB, dr hab. Robert Ciborowski, prof. UwB.