XII Festiwal Kultury Żydowskiej "Zachor - Kolor i Dźwięk"

Data wydarzenia 13-06-2019

Już od najbliższej niedzieli (16.06) w Białymstoku rozpocznie się XII edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej "Zachor - Kolor i Dźwięk". Przez trzy festiwalowe dni będzie można uczestniczyć w wielu atrakcjach, na które wstęp jest otwarty. Uniwersytet w Białymstoku, jako partner wydarzenia, organizuje z tej okazji wystawę "Izrael - wczoraj i dziś".

Organizatorzy wydarzenia, oprócz koncertów przy ratuszu, zaplanowali m.in. warsztaty kuchni żydowskiej, konkurs plastyczny dla dzieci oraz naukę tańców żydowskich i izraelskich. Wystawę "Izrael - wczoraj i dziś" zorganizowaną przez Uniwersytet w Białymstoku udostępniła Ambasada Izraela. Od 16 czerwca będzie można oglądać ją na holu przed aulą Wydziału Filologicznego UwB (Plac NZS 1). Uniwersyteckim akcentem będzie też występ absolwentki kulturoznawstwa UwB - Izabeli Szafrańskiej - na jednym z niedzielnych koncertów.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie wydarzenia na Facebooku.