Za nami bieg sztafetowy z okazji jubileuszu XXV-lecia Uniwersytetu w Białymstoku

12 drużyn i blisko 60 zawodników wystartowało w niedzielę (29.05) w sztafecie z okazji XXV-lecia Uniwersytetu w Białymstoku. Trasa biegu prowadziła przez kampus UwB. Sportowe zmagania były jednym z wydarzeń obchodów jubileuszu największej podlaskiej uczelni.

- To była wspaniała rywalizacja. Na starcie stawiło się 12 znakomitych drużyn, w tym aż 3 zespoły złożone z pracowników i studentów UwB, ale też między innymi reprezentanci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Politechniki Białostockiej, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida. Starania, wysiłek jaki zawodnicy włożyli w bieg, traktuję jako swoiste życzenia urodzinowe dla nas i bardzo za nie wszystkim dziękuję – mówił po dekoracji zwycięskich drużyn dr hab. Krzysztof Korotkich, prof. UwB, prorektor ds. kształcenia.

Dystans 12,5 km (5 x 2500 m) najszybciej, bo w czasie 34 minut i 47 sekund, pokonała drużyna UMB w składzie Kuba Kowalski, Kinga Zujko, Kinga Kozłowska, Tomek Skłodowski, Barbara Skrzypko.

- Z koleżankami z drużyny trenowałam jeszcze, kiedy sama byłam studentką: jeździłyśmy razem na akademickie mistrzostwa Polski. Koledzy zostali zwerbowani ad hoc na potrzeby tego biegu – zdradziła Kinga Zujko.

- Chcieliśmy reprezentować uczelnię, ale też pokazać, że jesteśmy młodymi, aktywnymi ludźmi, którzy nie tylko lubią się uczyć, ale też promują aktywność fizyczną – dodaje jej koleżanka z zespołu Barbara Skrzypko.

Sukcesów naukowych i sportowych zwycięska drużyna życzyła też z okazji urodzin jubilatowi: Uniwersytetowi w Białymstoku. A naszym studentom – pięknych wspomnień z czasów studiowania i zacięcia do ruchu, sportu.

II miejsce (z czasem 35’32’’) zajęła drużyna Piękni i Młodzi, w której pobiegli Wojciech Augustynowicz, Dorota Siemieniuk, Adam Supiński, Ewelina Kuklik, Bogusław Andrzejuk. Trzeci najszybszy czas (38’10’’) należał do zespołu MD Run Training w składzie: Paweł Gabriel, Weronika Kisiel, Grzegorz Kurbat, Ewa Wasilewska, Jacek Jarmołowicz.

Organizatorzy biegu - Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UwB oraz Klub Środowiskowy Akademickiego Związku Sportowego Województwa Podlaskiego – nagrodzili też drużynę w najciekawszych strojach. Tu bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki Outdoor Training / 3T Ladies Team (Anna Czerniakiewicz, Magdalena Kwiatek, Katarzyna Monach, Dorota Ciuńczyk, Agnieszka Maliszewska).

- Do biegania zainspirowała nas dzisiejsza pogoda – polecamy wszystkim, a do przebrania zainspirowało nas to, że z biegania trzeba mieć fun, trzeba biegać, ale też trzeba dobrze wyglądać – komentowała kapitanka zespołu, Anna Czerniakiewicz.

Mimowolnym bohaterem biegu była też szklana kula znajdująca się w centrum Placu Syntezy Nauk. Zawodnicy chętnie robili sobie z nią pamiątkowe zdjęcie. Przypomnijmy, że to właśnie ten piękny obiekt stał się inspiracją dla jubileuszowego logo.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z niedzielnego wydarzenia.