Za nami etap finałowy Podlaskiego Konkursu Chemicznego

We wtorek, 15 lutego 2022 r., na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Białymstoku odbył etap finałowy ósmego Podlaskiego Konkursu Chemicznego. W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem „Chemia dla Bioróżnorodności – 25 lat Uniwersytetu w Białymstoku”.

W pierwszym etapie, pomimo panującej pandemii, wzięło udział ponad 180 uczniów szkół ponadpodstawowych, nie tylko z województwa podlaskiego. Do finałowych zmagań zakwalifikowało się 12 uczniów z Augustowa, Białegostoku, Ciechanowca, Gliwic i Łomży.

Laureatów komisja konkursowa wyłoni jeszcze w lutym. Oficjalne wręczanie nagród  planowane jest w kwietniu.

Zgodnie z decyzją Senatu UwB, laureaci Podlaskiego Konkursu Chemicznego uzyskują podczas postępowania w sprawie przyjęcia na studia maksymalną liczbę punktów na kierunkach prowadzonych przez Wydział Chemii UwB.

Patronami Konkursu oraz fundatorami nagród są Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu w Białymstoku oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.

Fot. Wydział Chemii UwB