Zapraszamy na DEMO DAY #3

Data wydarzenia 14-11-2022

W ramach „Pilotażowego projektu dotyczącego rozwoju współpracy w zakresie B+R między biznesem  i uczelniami” w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Żurawiej 77 odbędzie się  kolejne spotkanie naukowców poszukujących partnerów biznesowych do komercjalizacji swoich innowacyjnych rozwiązań. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną projekty badawczo-rozwojowe z Uniwersytetu w Białymstoku.

Spotkanie odbędzie się 14 listopada 2022 roku, w godzinach 9:00 – 12:30. Swoje dotychczasowe sukcesy badawcze przedstawi sześć zespołów naukowych z największej podlaskiej uczelni. Będą to:

• Sposób oznaczania nanocząstek tlenków metali w materiałach polimerowych w szczególności w wyrobach medycznych jednorazowego użytku - prof. dr hab. Beata Godlewska-Żyłkiewicz,
  • Nanonośniki polimerowe i hybrydy nieorganiczno-organiczne - dr hab. Agnieszka Wilczewska, prof. UwB,
  • Zastosowanie biosensorów SPRI (z detekcja Powierzchniowego rezonansu Plazmonów w wersji obrazowej) do oznaczeń ilościowych biomarkerów oraz substancji biologicznie aktywnych jako potencjalnych biomarkerów w różnego rodzaju chorobach cywilizacyjnych - dr hab. Ewa Gorodkiewicz, prof. UwB,
  • Badanie aktywności biologicznej związków polifenolowych, głównie z grupy tanin - dr hab. Szymon Sękowski,
  • Asocjacja koniczyny białej (Trifolium repens) i bakterii Rhizobium leguminosarum bv. trifolii 7.2H a bioremediacja skażeń gleby metalami toksycznymi - dr Ewa Oleńska,
  • Metody uczenia maszynowego, rozwój metod i technologii obliczeniowych oraz ich zastosowania w praktyce - dr hab. Witold Rudnicki, prof. UwB.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr Ajay B. Patil z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jyvaskyla w Finlandii, który wygłosi prelekcję  na temat „Strategie rozwoju produktów oraz własności intelektualnej w gospodarce obiegu zamkniętego”. Wystąpienie gościa specjalnego będzie połączone z sesją pytań i odpowiedzi. Wydarzenie zakończy wspólny lunch, który stworzy doskonałą okazję do rozmów z prelegentami.

Wydarzenie jest otwarte dla całej społeczności akademickiej.

Zapraszamy do uczestnictwa.

Zespół WOTT