Zapraszamy na wirtualny spacer po kampusie UwB

Można zajrzeć do laboratoriów, auli, czytelni, sali teatralnej, a nawet planetarium. Chętni odwiedzą też Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze, atrium Biblioteki Uniwersyteckiej czy ule na dachu Wydziału Biologii. Takie atrakcje zapewnia wirtualny spacer po kampusie UwB. Zapraszamy!

Kampus Uniwersytetu w Białymstoku to jedno z najpiękniejszych miejsc w stolicy Podlasia, gdzie w mistrzowski sposób łączą się ze sobą: szkło, beton, stal i roślinność. Swoje siedziby mają tu jednostki ścisłe i przyrodnicze: Wydział Biologii, Wydział Chemii, Wydział Fizyki, Wydział Matematyki oraz Instytut Informatyki. Mieszczą się tu również Biblioteka Uniwersytecka, Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze, Uniwersyteckie Centrum Kultury oraz Planetarium i Obserwatorium.

Teraz można je odwiedzić bez wychodzenia z domu. Zapraszamy na wirtualny spacer po kampusie UwB, który powstał w ramach Wirtualnych Dni Otwartych: wirtualny-spacer-po-kampusie-uwb

Chętni przemierzą kampusowe korytarze, zajrzą do laboratoriów i sal wykładowych, odwiedzą planetarium, atrium BU, salę teatralną UCK, obejrzą skarby UCP.

Wirtualny spacer powstał dzięki technologii oferowanej przez Google Street View. Dodatkowo wykonana została prosta nakładka systemowa z menu jednostek, którą można użyć do przyśpieszonej nawigacji w trybie pełnoekranowym.