Certyfikat dla doskonałego kierunku odebrany!

W dniu 27 października 2022 r. prof. dr hab. Mariusz Popławski - dziekan Wydziału Prawa UwB odebrał Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Doskonały kierunek – doskonałość w kształceniu” przyznany przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej kierunkowi prawo.

- Możliwość reprezentowania Uczelni podczas tej uroczystości była dla mnie ogromnym wyróżnieniem, a fakt znalezienia się w tak nielicznym gronie nagrodzonych, którzy ponadto w większości poza Certyfikatem Doskonałości Kształcenia otrzymali również w tym roku Kategorię A+ w ewaluacji jakości działalności naukowej, może być niewątpliwie powodem do ogromnej satysfakcji dla społeczności nie tylko naszego Wydziału, ale również całego Uniwersytetu – stwierdza prof. Mariusz Popławski.

Certyfikat to efekt oceny programowej, jaką PKA przeprowadziła w ubiegłym roku akademickim. Doceniony został zarówno program kształcenia na prawie, jak i jego realizacja. Kierunek otrzymał nie tylko pozytywną ocenę, ale również rekomendację przyznania mu Certyfikatu Doskonałości Kształcenia. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, po zapoznaniu się z wnioskiem poparło postulat.

Więcej o tym: Wydział Prawa z certyfikatem doskonałości

Źródło zdjęcia: Polska Komisja Akredytacyjna