Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na Koncert Kolęd i Pastorałek

Usłyszeć będzie można najpiękniejsze polskie oraz zagraniczne kolędy i pastorałki. Nie zabraknie również kolęd w języku ukraińskim. W poniedziałek, 19 grudnia w auli Wydziału Nauk o Edukacji przy ul. Świerkowej 20 odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku. Początek o godz. 18, wstęp wolny.

Szczególne zaproszenie kierowane jest do środowiska akademickiego Białegostoku, studentów, wykładowców i absolwentów Uniwersytetu w Białymstoku. W programie zabrzmią najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy oraz pastorałki.

- Podczas koncertu usłyszymy te najbardziej znane kolędy jak "Bóg się rodzi", utwory nieodłącznie kojarzące się nam z górami, jak choćby "Oj maluśki" czy "Gore gwiazda" oraz najstarsze polskie kolędy z XVI wieku. Nie zabraknie również kolęd w języku ukraińskim oraz utworów szczególnych, które usłyszeć można wyłącznie w wykonaniu Chóru Uniwersytetu w Białymstoku - wymienia Marcin Filipowicz, przedstawiciel chóru.

Koncert pod dyrekcją dr. hab. Edwarda Kulikowskiego prof. UwB i mgr Agnieszki Panas rozpocznie się o godz. 18 i potrwa godzinę.