„COOLDAY 2018” czyli Dzień Kulturoznawczy na UwB

Data wydarzenia 27-11-2018

Będzie wykład o audiosferze, quiz kulturoznawczy i ciekawe warsztaty. Między innymi takie atrakcje czekają na uczniów, którzy wezmą udział w Dniu Kulturoznawczym na Uniwersytecie w Białymstoku.

Impreza odbędzie się w czwartek, 29 listopada 2018 roku, w godz. 10.00-13.30 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB. Przygotowali ją pracownicy uczelni związani z kierunkiem kulturoznawstwo. Jak mówią organizatorzy, to specjalna oferta dla uczniów trzecich klas szkół średnich o profilu humanistycznym.

Po wykładach i warsztatach kulturoznawcy zaproszą młodzież na spektakl „Dziady” w wykonaniu Teatru Bez Nazwy, a także na koncert muzyki polskiej i ukraińskiej. Uczniowie spotkają się też ze studentami kulturoznawstwa.

Zgłoszenia udziału klas z nauczycielami oraz zapisy uczniów na warsztaty przyjmuje mgr Maja Rogala – maja.rogala@gmail.com. Wszelkich informacji udziela koordynator Dnia Kulturoznawczego – dr Monika Kostaszuk-Romanowska – mromanow@poczta.onet.pl.

Informacje o wydarzeniu można też znaleźć na FaceBooku.

10.00   Powitanie uczestników

10.00-11.00   Wykład doktora Wojciecha Siwaka „Audiosfera pomiędzy naturą i technologią”

11.00-12.00  Wielki Quiz Kulturoznawczy dla publiczności – prowadzenie

mgr Karol Więch