Dni Otwarte na Wydziale Biologiczno-Chemicznym już za chwilę: 16-18 marca. Będzie się działo!

Data wydarzenia 02-03-2017

Pracownicy i studenci Wydziału Biologiczno-Chemicznego zapraszają na wspaniałą zabawę w Instytucie Biologii oraz w Instytucie Chemii Uniwersytetu w Białymstoku podczas Marcowych spotkań z nauką w ramach Dni Otwartych na Wydziale Biologiczno-Chemicznym. Do wyboru uczestników - szereg atrakcji: wykłady, warsztaty (samodzielne wykonywanie eksperymentów), zorganizowane wycieczki po Instytucie Chemii, zwiedzanie Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego. Będą np. warsztaty z chemii jajka i... chemii jabłka. Będzie wykład o tym, co w piwie piszczy, ale i warsztaty nt. naturalnych kosmetyków. Odbędzie się wielki turniej chemiczny o puchar Marii Skłodowskiej-Curie. Biolodzy opowiedzą o genetyce smoków, ale i o mikroświecie roślin. Życie storczyków, gadów, motyli i bakterii - wszystko to już w połowie marca na Wydziale Biologiczno-Chemicznym UwB!    

Dla odważnych serwujemy super zimne lody i dymiące chrupki młodego naukowca. Dodatkowo proponujemy własnoręczne zrobienie prac plastycznych w ramach dwóch konkursów plastycznych pt. „Portret Marii Skłodowskiej-Curie” oraz „Wybrany fragment z życia”. Będzie można również zagrać w Chemiczne Scrabble i wylosować nagrody w Chemicznej Tomboli.

Zajęcia organizowane są dla uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (czwartek–piątek w godz. 9.15-14.00) oraz indywidualnych miłośników nauki (dzieci od lat 5 wraz z opiekunami) w piątek od 16.00-19.00 oraz w sobotę od 10.00-13.00.

Serdecznie zapraszamy!

Na warsztaty, pokazy i zorganizowane zwiedzanie konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://biol-chem.uwb.edu.pl/aktualnosci/dni-otwarte-na-wydziale-biologiczno-chemicznym-16-18-marca-2017-r-182/ 


Plakat_otwarte_biolchem-page-001