Intuicje moralne. Czym są i skąd się biorą?

Polskie Towarzystwo Kognitywistyczne oraz Koło Naukowe Kognitywistów Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają na cykl „Spotkań z kognitywistyką” -  w formule online. Najbliższe odbędzie się 13 listopada 2020 r., a jego tematem będą intuicje moralne.

Gośćmi będą autorzy książek na temat filozoficznych i neuropsychologicznych aspektów poznania moralnego: dr hab. Artur Szutta, profesor Uniwersytetu Gdańskiego specjalizujący się w problematyce epistemologii moralnej, filozofii społecznej i etyki oraz dr Szymon Gołota z Katedry Neuropsychologii Collegium Medicum UMK.

Spotkanie odbędzie się w godzinach 16.00-18.00 na platformie Blackboard Collaborate Ultra. Wszyscy zainteresowani udziałem proszeni są o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy r.poczobut@uwb.edu.pl - otrzymają link do sesji.

Jak zapowiada dr hab. Robert Poczobut, prof. UwB z Zakładu Epistemologii i Kognitywistyki w Instytucie Filozofii, kolejne „Spotkania z kognitywistyką” zaplanowane są na 27 listopada oraz 4 grudnia, a potem także w styczniu. Wszystkie informacje można będzie znaleźć na stronie https://kognitywistyka.uwb.edu.pl/.