"Jak Anglicy stali się Anglikami" - wykład otwarty

Data wydarzenia 06-02-2017

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku  zaprasza na wykład otwarty „Jak Anglicy stali się Anglikami” dr. Piotra Guzowskiego z Zakładu Historii Średniowiecza UwB. Będzie on poświęcony historycznym podbojom Wysp Brytyjskich, począwszy od rzymskich, przez skandynawskie i normańskie, które, wraz z wojną stuletnią, ukształtowały tożsamość i kulturę średniowiecznych i współczesnych Anglików.

Wykład odbędzie się w środę, 8 lutego 2017 r., o godz. 12.00 w budynku Instytutu Biologii UwB przy ul. Ciołkowskiego 1 J (kampus), aula 2058.

To kolejne spotkanie w ramach cyklu "Podlasie w badaniach naukowych”, realizowanego od 2008 r. przez pracowników naukowych Uniwersytetu w Białymstoku. Wykłady adresowane są do studentów, nauczycieli akademickich, uczniów szkół średnich, a także wszystkich mieszkańców Białegostoku.