Koronawirus z Chin: czy mamy powody do niepokoju? Wykład otwarty na Wydziale Biologii

Data wydarzenia 11-02-2020

W ostatnich tygodniach doniesienia medialne zdominowały niepokojące informacje na temat tajemniczej epidemii wywołanej przez wirus 2019-nCoV, bardziej znany jako koronawirus z Wuhan. Czym jest ten patogen i na ile nam zagraża? Czy świat stoi u progu globalnej pandemii? W jakim stopniu jesteśmy gotowi na dotarcie tego wirusa do Polski? I przede wszystkim, jak możemy uchronić się przed zakażeniem?

O tym, a także o innych zagrożeniach epidemiologicznych opowie dr Marek Bartoszewicz z Katedry Mikrobiologii i Biotechnologii Wydziału Biologii UwB.

Wykład otwarty dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się we wtorek, 11 lutego 2020 r., o godzinie 17.00 w Auli im. Prof. Aliny Myrchy (s. 2003) na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1J. Wstęp wolny.