Oferty pracy, staży, praktyk w jednym miejscu. Ruszyła nowa platforma Biura Karier UwB

Ten adres internetowy: abk.uwb.edu.pl ułatwi studentom i absolwentom UwB, a także wszystkim chętnym poruszanie się po rynku pracy. Można tu znaleźć setki ofert pracy, staży i praktyk. Są też propozycje szkoleń i warsztatów, na które zaprasza Biuro Karier Uniwersytetu w Białymstoku.

Nowa platforma internetowa to jedno z działań w ramach projektu „Nowoczesny Uniwersytet szansą na rozwój przyszłych kadr regionu”, który realizowany jest na największej podlaskiej uczelni od 2019 roku. Powstała głównie z myślą o studentach i absolwentach UwB, ale korzystać mogą z niej wszyscy chętni.

- Platforma ABK ułatwia poruszanie się po rynku pracy. Za jej pośrednictwem można monitorować oferty pracy, szkoleń, praktyk oraz naszych warsztatów, a także kontaktować się z Biurem Karier UwB. Zainteresowani znajdą tu także np. Kreator CV, za pomocą którego można napisać własne, profesjonalne CV. Kolejne przydatne funkcje będziemy sukcesywnie uruchamiać – mówi Marcelina Wojno, kierownik Biura Karier uniwersytetu w Białymstoku. - Serdecznie zapraszamy do logowania się i korzystania.

Dodaje, że Biuro Karier czeka na wszelkie sugestie od użytkowników nowej platformy dotyczące funkcjonalności strony. – Cały czas staramy się ją ulepszać – podkreśla Marcelina Wojno.

Biuro Karier UwB powstało w 2000 roku. Jest pośrednikiem między uczelnią a rynkiem pracy. To za jego pośrednictwem młodzi ludzie znajdują zatrudnienie a firmy wiedzą, że można tu bezpłatnie zgłosić ofertę pracy, stażu czy praktyk. Biuro Karier bada też losy absolwentów UwB, sprawdza jak sobie radzą na rynku pracy.

Projekt „Nowoczesny Uniwersytet szansą na rozwój przyszłych kadr regionu” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Jego głównym celem jest wzrost jakości świadczenia przez Uniwersytet w Białymstoku usług edukacyjnych na poziomie wyższym na rzecz gospodarki regionu. Więcej informacji - https://www.uwb.edu.pl/projekty-realizowane.