Rekrutacja do programu "MOST"

Data wydarzenia 15-05-2022

Studenci Uniwersytetu w Białymstoku mogą wziąć udział w Programie Mobilności Studenckiej i Doktoranckiej "MOST". Rekrutacja na semestr zimowy i cały rok akademicki 2022/2023 rozpocznie się 15 kwietnia i potrwa do 15 maja b.r.

"MOST" to program wymiany studentów uniwersytetów polskich. Umożliwia on odbywanie studiów semestralnych lub rocznych na wybranej przez studenta uczelni. Program oparty jest na zasadach wypracowanych w Programie Erasmus. Regulamin programu opracowała na zlecenie KRUP grupa prorektorów, wchodząca w skład Uniwersyteckiej Komisji Kształcenia.

Program mobilności opiera się na prostym założeniu. Uniwersytety zgłaszają do międzyuczelnianej puli ofertę miejsc na poszczególnych kierunkach studiów i specjalnościach. W ramach, tej puli studenci wszystkich uniwersytetów dokonują wyboru miejsca studiów - uczelni i kierunku studiów. Wszystkie uczelnie biorące udział w programie mają możliwość wysyłania i przyjmowania studentów.

Więcej informacji znajduje się na stroniehttps://uwb.edu.pl/most

Można też skontaktować się z Działem Spraw Studenckich przy ul. Świerkowej 20B, tel.: 85 745 70 76.