Skumaj się z Naturą

Data wydarzenia 24-01-2018

W sobotę 27 stycznia w Instytucie Biologii UwB odbędzie się wyjątkowa ogólnopolska konferencja pt.: "Skumaj się z naturą w Białymstoku". Nie tylko dla badaczy.

Obok sesji naukowej przewidziano również wykłady popularnonaukowe, na które wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych. Z myślą o nich prof. dr hab. Mirosław Ratkiewicz  przedstawi „Tajemnice osobowości ryb oraz intrygujące wnioski z badań na jej temat”, dr Adam Hermaniuk opowie zaś o fascynującym świecie płazów. Będzie też można poznać polskie krewetki ozdobne i ichtiofaunę Narwi.

- Jednym z celów konferencji jest integracja młodych badaczy: członków kół naukowych,  przyrodniczych polskich ośrodków akademickich oraz doktorantów. Służyć ma temu Sesja Młodych Naukowców – mówi Anna Koszewik z Instytutu Biologii, jedna z organizatorów spotkania.  – Poprzez nasze wykłady i prezentacje chcemy też popularyzować nauki biologiczne, a także kształtować postawy świadomego hodowcy zwierząt egzotycznych, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń jakie niosą obce gatunki dla rodzimej fauny. Jest to pierwsza edycja tego ogólnopolskiego wydarzenia i miło będzie nam gościć jak najwięcej osób zainteresowanych tematyka przyrodniczą, również spoza środowiska naukowego.

Problematyka spotkania będzie wielowątkowa, ze szczególnym uwzględnieniem ichtiobiologii i herpetologii (zwierzęta rodzime i egzotyczne). W trakcie konferencji zaplanowano kilka wykładów plenarnych oraz prezentacje naukowe w formie prelekcji i sesji posterowej.

Organizatorami wydarzenia jest Instytut Biologii UwB i Towarzystwo Naukowe Branży Zoologicznej "Animalian".  Konferencja została objęta patronatem Rektora dr hab. Roberta W. Ciborowskiego, prof. UwB.

Miejscem obrad będzie Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Ciołkowskiego 1J, 15-245 Białystok). Początek konferencji o godz. 9.00 (27 stycznia 2018 r.)

Szczegółowy program konferencji na stronie:
http://www.skumajsieznatura.pl/