Studenci i pracownicy UwB w finale konkursu Technotalent 2018

Data wydarzenia 16-11-2018

Znamy listę finalistów tegorocznego konkursu Technotalent. Przedstawiciele Uniwersytetu w Białymstoku powalczą o nagrody w kilku kategoriach.

W kategorii Technotalent UwB do finału zakwalifikowane zostały następujące projekty:

- „Dedykowana cewka oczna do wysokopolowej spektroskopii MR 7T w przebiegu zapalenia nerwu wzrokowego” (mgr Łukasz Łabieniec – doktorant na Wydziale Fizyki)
- „Immunochromatograficzna ocena ryzyka infekcji ucha u psów” (dr Urszula Czyżewska – Instytut Biologii)
- „Nowa metoda ultraszybkiego zapisu informacji” (dr Krzysztof Szerenos – Wydział Fizyki)
- „Nowe metody analityczne do oznaczeń biomarkerów w różnych próbkach naturalnych z wykorzystaniem biosensorów SPRi.” (Łukasz Ołdak - student chemii)
- „Nowoczesne nośniki leków” (zespół z Instytutu Chemii w składzie mgr Iwona Misztalewska-Turkowicz, dr Karolina Halina Markiewicz, mgr Paweł Misiak – doktorant).

Dodajmy, że projekt dr. Krzysztofa Szerenosa startuje też w kategorii Technika. Natomiast mgr Łukasz Łabieniec jest również członkiem zespołu, którego projekt zatytułowany „I.D.A.R.” znalazł się w finale kategorii Biznes.

Teraz finaliści zaprezentują swoje projekty przed Kapitułą Konkursową i publicznością – prezentacje odbędą się w dniach 26 i 27 listopada 2018 r., w sali 2003 Instytutu Biologii UwB.

Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, pracowników, doktorantów oraz absolwentów Uniwersytetu w Białymstoku, którzy chcieliby kibicować swoim kandydatom, ale także osoby, które planują wystartować ze swoimi projektami w kolejnych edycjach. Prezentacje finałowe to dobra okazja, by poznać zasady rywalizacji oraz oczekiwania kapituły.

Harmonogram:

26 listopada 2018

9:00-9:15 - otwarcie I dnia finałów konkursu

9:15-11:00 - prezentacje finalistów w kategorii „Technotalent PB 2018”

11:15-13:00 - prezentacje finalistów w kategorii „Technotalent UwB 2018”

13:15-15:00 - prezentacje finalistów w kategorii „Technotalent UMB 2018”

15:15-17:00 - prezentacje finalistów w kategorii specjalnej „Inspiracje 2018”

27 listopada 2018

10:00-10:15 - otwarcie II dnia finałów konkursu

10:15-12:00 - prezentacje finalistów w kategorii „Biznes”

12:15-14:00 - prezentacje finalistów w kategorii „Technika”

14:15-16:00 - prezentacje finalistów w kategorii „Wyzwanie Społeczne”

Zwycięzców konkursu poznamy podczas Gali, która odbędzie się 11 grudnia 2018 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Więcej informacji na stronie Infotalenty oraz na FaceBooku.