Uniwersytet w Białymstoku uruchamia dodatkową rekrutację na wybrane kierunki

Data wydarzenia 23-09-2021

Uniwersytet w Białymstoku przedłuża rekrutację uzupełniającą na wybrane kierunki na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Kandydaci mogą rejestrować się od dzisiaj (17 września) do 23 września w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (irk.uwb.edu.pl). Do wyboru mają kierunki ścisłe, przyrodnicze i społeczne.

Na studiach stacjonarnych I stopnia limit miejsc nie został jeszcze wyczerpany na kierunkach: chemia, jakość i bezpieczeństwo środowiska, biologia, ekobiznes, mikrobiologia, fizyka oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze.

Na studiach stacjonarnych II stopnia dodatkowa rekrutacja dotyczy kierunków: chemia, chemia kryminalistyczna i sądowa, fizyka, biologia, biologia z przygotowaniem pedagogicznym, ekonomia, międzynarodowe stosunki gospodarcze, zarządzanie.

UwB umożliwia też kształcenie niestacjonarne - zaoczne. Na studiach I stopnia oraz jednolitych magisterskich do wyboru są następujące kierunki: ekonomia, praca socjalna, administracja, bezpieczeństwo i prawo, kryminologia, prawo i podatki w biznesie, zarządzanie, prawo.

Na studiach niestacjonarnych II stopnia przedłużona rekrutacja uzupełniająca dotyczy kierunków: ekonomia, praca socjalna, administracja, bezpieczeństwo i prawo, doradztwo podatkowe i administracja skarbowa, kryminologia, zarządzenie.

Dodatkowa tura rekrutacji rozpocznie się w piątek, 17 września i potrwa do czwartku, 23 września. Kandydaci mogą rejestrować się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK). 28 września poznają wyniki postępowania rekrutacyjnego.

Największa podlaska uczelnia w roku akademickim 2021/2022 przygotowała 4400 miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich. W ofercie UwB znalazło się w sumie 40 różnych kierunków.

Dodatkowa tura rekrutacji:

Studia stacjonarne

pierwszego stopnia:

- chemia,
- jakość i bezpieczeństwo środowiska,
- biologia,
- ekobiznes,
- mikrobiologia,
- fizyka,
- międzynarodowe stosunki gospodarcze,

drugiego stopnia:

- chemia,
- chemia kryminalistyczna i sądowa,
- fizyka,
- biologia,
- biologia z przygotowaniem pedagogicznym,
- międzynarodowe stosunki gospodarcze,
- zarządzanie.

Studia niestacjonarne

pierwszego stopnia:

- praca socjalna,
- administracja,
- bezpieczeństwo i prawo,
- kryminologia,
- prawo i podatki w biznesie,
- zarządzanie,

jednolite magisterskie:

- prawo,

drugiego stopnia:

- praca socjalna,
- administracja,
- bezpieczeństwo i prawo,
- doradztwo podatkowe i administracja skarbowa,
- kryminologia,
- zarządzenie.

Terminy:

17-23 września 2021 r. - rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) i wnoszenie opłaty rekrutacyjnej przez kandydatów.

24 września 2021 r. - egzamin wstępny/rozmowa kwalifikacyjna (w przypadku kierunków, na których zasady rekrutacji przewidują taki egzamin/rozmowę).

28 września 2021 r. - ogłoszenie kandydatom wyników postępowania w sprawie przyjęcia na studia w systemie IRK (na osobistych kontach rejestracyjnych) do godz. 10:00.

28-29 września 2021 r. - przyjmowanie kompletu wymaganych dokumentów od kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na I rok studiów. Dokumenty powinny być dostarczone do siedziby wydziału/instytutu.

29 września 2021 r. - ogłoszenie kandydatom ostatecznych, zweryfikowanych wyników postępowania w sprawie przyjęcia na studia w systemie IRK (na osobistych kontach rejestracyjnych) od godz. 14:30.

Interenetowa Rejestracja Kandydatów