Uwolnij książki! Od dziś bookcrossing na Wydziale Prawa

Data wydarzenia 29-03-2017

Od dziś, tj. od 29 marca, Wydział Prawa UwB prowadzi akcję bookcrossingu. Jest to społeczna, ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna  biblioteka, bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Idea bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami na półkach. Stają się ogólnodostępne. 

Bookcrossing pozwala dzielić się książkami, stwarza możliwość wymiany na inne, daje szansę czytania tym, których nie stać na zakup książek, powoduje, że książki są w ciągłym obiegu. Ponadto łączy książkę z internetem, umożliwia śledzenie wędrówki książki, gdyż dzięki internetowemu systemowi monitoringu stwarza możliwość obserwowania drogi uwolnionego tomu. Bookcrossing to również doskonała forma zabawy, skuteczny sposób integracji i nawiązywania nowych znajomości.

Bookcrossing wkracza również na Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Co Wy na to? Pomożecie "uwolnić" jeszcze więcej książek? Podejmiecie wyzwanie? Staniecie się  uczestnikami  i kontynuatorami tego pomysłu? Jesteście na tyle odważni, żeby poznać swoje umysły? 

Książki będą dostępne w różnych miejscach w budynku, łatwo je rozpoznacie, ponieważ  będą oznaczone naklejką bookcrossing'u. Możecie przynosić także własne tomy i w ten sposób szerzyć tę wspaniałą inicjatywę, do czego bardzo zachęcamy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Wydziału Prawa UwB, ul. Mickiewicza 1.