WHiSM zaprasza na wykład pt. Kresy Wschodnie Polski Odrodzonej – dar czy przekleństwo historii

Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na wykład prof. Włodzimierza Mędrzeckiego z IH PAN w Warszawie pt. Kresy Wschodnie Polski Odrodzonej – dar czy przekleństwo historii. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 13 grudnia, o godz. 11:30 w siedzibie wydziału przy Placu NZS 1 (sala 46).

Prof. dr hab. Włodzimierz Mędrzecki:

specjalizuje się w etnografii historycznej, historii najnowszej, historii społecznej, stosunkach narodowościowych na ziemiach polskich. Pełni funkcje kierownika Zakładu Historii Społecznej XIX i XX wieku Instytutu Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk oraz sekretarza Towarzystwa Naukowego Warszawskiego. Był zastępcą dyrektora Instytutu Historii PAN oraz Sekretarza Generalnego Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Historycznego. Jest członkiem Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych Polskiej Akademii Nauk.