Wigilijne spotkanie zagranicznych studentów UwB

To była okazja, by poznać polskie tradycje świąteczne i spędzić czas w miłej atmosferze. Zagraniczni studenci przebywający na Uniwersytecie w Białymstoku w ramach programu Erasmus + wzięli udział w spotkaniu wigilijnym, które zorganizował Dział Współpracy Międzynarodowej UwB.

Spotkanie odbyło się 7 grudnia 2022 r. w restauracji Żubrowisko. Oprócz studentów zagranicznych, uczestniczyli w nim koordynatorzy programu Erasmus+ oraz przedstawiciele Erasmus Student Network (ESN). Przy wigilijnym stole ze studentami zasiadła również prof. Izabela Święcicka, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej.

Obecnie na Uniwersytecie w Białymstoku, w ramach programu Erasmus +, przebywa 60 zagranicznych studentów. Najwięcej z nich przyjechało z Hiszpanii, Włoch i Turcji.