Wyróżnienie dla prawnika z UwB. Został wiceprezydentem prestiżowego, międzynarodowego stowarzyszenia

Dr hab. Piotr Fiedorczyk prof. UwB z Wydziału Prawa został wybrany wiceprezydentem stowarzyszenia International Society of Family Law (ISFL). To prestiżowa, międzynarodowa organizacja, skupiająca najlepszych specjalistów od prawa rodzinnego.

Dr hab. Piotr Fiedorczyk należy do stowarzyszenia ISFL od 2005 roku. Od 9 lat zasiada w radzie wykonawczej organizacji. Teraz naukowca z UwB spotkało kolejne wyróżnienie. 25 września został jednym z pięciu wiceprezydentów stowarzyszenia. Jego kadencja potrwa trzy lata. Prezydentem została wybrana prof. Masha V. Antokolskaia z Vrije University w Amsterdamie.

International Society of Family Law to największe, międzynarodowe stowarzyszenie skupiające prawników zajmujących się prawem rodzinnym. Liczy ok. 300 członków z blisko 50 krajów i ma swoją siedzibę w Amsterdamie. Jego działaczami były takie sławy jak prof. Mary Ann Glendon z USA, prof. Ruth Deech, Brenda Hale z Sądu Najwyższego w Wielkiej Brytanii, czy prof. Hugues Fulchiron z francuskiego Sądu Kasacyjnego.

- Moim zadaniem jako wiceprezydenta ISFL będzie przygotowanie jubileuszu 50-lecia stowarzyszenia, który przypada w 2023 roku – podkreśla prof. Piotr Fiedorczyk.