Zaproszenie do udziału w projekcie #RegionalCyberLabs

Uniwersytet w Białymstoku wspólnie z The Bridge Foundation zapraszają studentów wszystkich kierunków studiów do wzięcia udziału w projekcie #RegionalCyberLabs.

Walka z cyberprzestępczością wymaga interdyscyplinarnego podejścia, gdyż tylko w ten sposób mamy szansę na kontrolowanie zagrożeń pojawiających się w cyberprzestrzeni. Projekt służy zaangażowaniu studentów do rozwiązywania praktycznych problemów związanych z cyberbezpieczeńtwem z perspektywy różnych obszarów wiedzy oraz dalszemu rozwijaniu ich zainteresowań naukowych związanych z tym problemem.

Koordynatorem z Podlaskiego CyberLabu jest dr hab. Wojciech Filipkowski, prof. UwB. Jest on autorem ponad 150 opracowań z pogranicza kryminologii, kryminalistyki i prawa dotyczących najpoważniejszych współcześnie zagrożeń dla państwa, społeczeństwa i obywatela. Prowadzi badania nad wykorzystaniem nowoczesnych technologii (zwłaszcza informatycznych) przez organy ścigania i służby specjalne. W szczególności dotyczą one sztucznej inteligencji, analizy kryminalnej oraz predictive policing. #PodlaskieCyberLab jest realizowany w ramach Międzynarodowego Centrum Badań i Ekspertyz Kryminologicznych na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Zachęcamy do odwiedzania stron i profili organizatorów oraz śledzenia hashtagów #PodlaskieCyberLab #RegionalCyberLabs w mediach społecznościowych.

Ponadto wszystkich zainteresowanych członków społeczności akademickiej zapraszamy także do wzięcia udziału w międzynarodowym wydarzeniu #CyberSecurityRoadshow 2021-22!

Szczegóły pod linkiem https://www.facebook.com/events/801245813839716/?active_tab=about oraz w załączonym pliku.

Informacja Prasowa Cybersecurity Roadshow - Plakat PDF do pobrania